Kaip gali būti rastinis namas modernus, kai primena senovišką trobą?

Savo klientams medinius namus pristatome kaip itin modernius statinius. Kartais susilaukiame ir juokelių, bei pašiepiančių replikų – kaip pastatas gali būti modernus, jei jis primena kelių šimtų metų senumo trobą? Tokią trobą kiekvienas kaimo stalius juk gali pastatyti!

 

Deja, negali. Stalius gali pagaminti stalą, suremontuoti lentyną, tačiau modernaus medinio namo pastatyti pats vienas negali. Nebent medžiagas jam pateiktume mes, tada gal ir galėtų, bet klausimas, ar toks namas būtų saugus ir efektyvus…

 

Bet grįžkime prie diskusijos apie modernumą.

 

Ar modernus namas, jei jo planai buvo kuriami profesionalių architektų, galinčių pastatyti ir dangoraižį ir elektrinę? Planai sukurti naudojant pažangiausią kompiuterinę įrangą, modeliuojami ir tikrinami, kaip atrodys realiai dar prieš pasiūlant juos klientams. Manome, kad tai modernu.

 

Ar modernus namas, kurio visos detalės yra žinomos iki vienetų? Kaip baldas – nusipirkote dėžę, išpakavote visas detales, varžtelius ir per kurį laiką viską surenkate pagal pateiktą instrukciją. Mūsų mediniai namai taip pat surenkami, visas sudedamąsias dalis supakuojame, tik į dėžes jie netelpa, tam naudojame vilkikų puspriekabes… Tai – modernu.

 

Ar modernus namas, kuris pastatytas atitinka A energetinę klasę? Pagal reikalavimus privalome gaminti ir statyti tik A klasės naujus namus. Mediena – puikiausia ir viena iš pigiausių medžiagų tokiems namams statyti. Be to nereikia papildomų šiltinimo darbų. Tai tikrai modernus sprendimas ir statybos būdas, atitinkantis visus šiuolaikiniam būstui keliamus reikalavimus.

 

Ar modernus namas, kuriam mediena apdirbama naudojant kompiuterius ir robotus? Medienos apdirbimo staklės yra valdomos kompiuteriais, o kai kurios atrodo lyg robotai iš „Transformerių“ filmų serijos. Tai klientams nėra matoma, tačiau be kompiuterių pagalbos tokių rezultatų nepasiektume. Juk medieną reikia labai gerai išdžiovinti, išmatuoti drėgmę dešimtųjų tikslumu, o tai gali padaryti ne kirvis ir pjūklas, o labai išmani kompiuterinė įranga. Modernu.

 

Ar modernu yra tai, kad namą galima užsisakyti internetu iš bet kurios Europos vietos? Mums nebūtina ilgai susitikinėti su užsakovais, su jais beveik susigiminiuoti, kad pastatytume namą. Pakanka suderinti planus ir jau po kelių 2-3 savaičių į numatytą vietą atvyksta vilkikas su medžiagomis ir mūsų meistrų komanda. Tai supermodernu…

 

Kaip jau minėjome, mediniai namai yra sandarūs ir atitinka A klasei keliamus reikalavimus. Tai reiškia, kad jie yra pritaikyti ir tokiems moderniems sprendimams, kaip rekuperacinės sistemos, geoterminis šildymas, lubinis šildymas ir t.t. Ne kartą teko aiškinti klientams, kad nebus jokių problemų ant stogo susimontuoti saulės kolektorius, kurie gamins elektros energiją ir šildys namus.

 

Modernumas yra požiūrio reikalas. Juk namą modernų daro ne vien tik išvaizda, bet ir medžiagos, statybos būdas ir galimybės jame gyventi visavertį gyvenimą. Atrodo, kad skandinavams tokia dilema nekyla, nes jie kas savaitgalį skuba į savo medinius namelius kalnuose.

 

Išvaizda senoviška? Medis yra puiki medžiaga statybai pagal fantaziją. Padarius tinkamą rėmą, galima pastatyti ir apvalų namą, kur nė viena siena nes 90 laipsnių kampu. Tam reikia tik fantazijos ir, žinoma, finansinių investicijų. Mes kuriame nebrangius namus, kuriuos gali leisti bet kuris vidurinės klasės atstovas. Dėl to Antonio Gaudi stiliaus pastatų iš rastų arba klijuoto tašo ir nepamatysite mūsų kataloge. Klausimas kitas – ar unikali išvaizda netrukdys gyventi viduje? Ar nereikės aukoti erdvių dėl keleto nuotraukų architektūriniame žurnale, pristatančiame įspūdingus statinius? Net ir tradicinių formų medinį namą galima padaryti moderniu pasinaudojus medžio raižiniais. Štai čia kaimo stalius tikrai galėtų padėti, nes jis turi sugebėjimų, kokių mūsų mašinos nebeturi.

 

Modernus pastatas yra padaromas savininkų rankomis, prie jo nemažai prisideda ir aplinkos sutvarkymas. Taigi iš trobos likusios tik tam tikros formos, nes visa kita – šiuolaikiškų statybos praktikų mišinys.